Stań za sterami

Nowy wymiar kontroli nad Twoim domem
System Ampio daje nowe możliwości, które przy instalacji klasycznej są nierealne.

 

Sterowanie stacjonarne

Chciałbyś w salonie zagrać światłami? Czemu nie? Jednak trzeba się liczyć ze znaczną ilością włączników. Gdzie to zmieścić? Trzeba poświęcić 50cm szerokości ściany, co nie wygląda estetycznie.


Najczęściej w takiej sytuacji dochodzi do kompromisu. Teraz nie musisz rezygnować ze swoich wizji. Wybierz dowolny przycisk mechaniczny, a dzięki Smart Home każdy z zakupionych włączników może niezależnie sterować, nie jednym, a wieloma źródłami światła.

System inaczej może zareagować na przyciśnięcie krótkie, inaczej na dłuższe. Możliwe jest zliczanie przyciśnięć. Można więc zapalać jedne lampy przy dwóch przyciśnięciach, a kolejne przy pięciu. Stosując przyciski dowolnych producentów, możesz osiągnąć wymarzony efekt, zajmując przy tym znacznie mniej miejsca na ścianie.

 
Panel dotykowy Smart Home

Indywidualnie zaprojektowany panel dotykowy ze szkła lacobel.

Panel LCD Smart Home

Bezpieczna i nowoczesna aplikacja dostępna na systemy Android oraz iOS.

Nowe możliwości standardowych przycisków ze Smart Home

Każdy przycisk może sterować wieloma urządzeniami.

 
Inteligentny dom Ampio SmartHome - sterowanie panel MDOT18 Inteligentny dom Ampio SmartHome - Sterowanie iPAD
 
 

Eleganckie panele dotykowe Smart Home, wykonane ze szkła, pozwalają zastąpić dotychczas stosowane, klasyczne włączniki oświetlenia.

Zastosowanie wysokiej jakości szkła lacobel w dowolnym kolorze nadaje włącznikowi unikalny charakter, a naniesienie na nich odpowiednich ikon powoduje, że staje się on niezwykle czytelny i prosty w obsłudze. Panele Smart Home przez swój wygląd stanowią niezwykły element wystroju całego pomieszczenia. Ikony na panelu jednoznacznie określają, czym dane pole steruje, a punkt sygnalizacyjny informuje nas, czy zaprogramowana funkcja systemu jest aktywna, czy też nie, np. czy niechcący pozostawiliśmy włączone światło w garażu, w ogrodzie lub piwnicy.

Poza wybraniem dowolnego koloru, z szerokiej gamy szkieł lacobel, możemy również sami zdecydować, jakim kolorem podświetlone będą ikony, oraz jaki kolor będzie miała sygnalizacja stanu. Podświetlanie piktogramów pozwala nam na łatwe zlokalizowanie paneli nocą i dobrą czytelność ich funkcji. Dotykowe panele wykonywane są w dwóch wymiarach: 90mm x 90mm oraz 160mm x 90mm. Występują w wersjach 18, 15, 9, 6, 4 oraz 2-polowych, więc jesteśmy w stanie, przy zastosowaniu najprostszej konfiguracji, jednym panelem zastąpić do 18 włączników standardowych. Wersje 15-sto i 6-ciopolowe posiadają kolorowy wyświetlacz LCD, który może prezentować różne wartości. Panel poinformuje Cię, np. o dacie i godzinie, temperaturze na dworze, może też pełnić funkcję lokalnego sterownika temperatury.


Przykłady kolorów paneli:    
 
 

Panel LCD Smart Home montowany na ścianie, wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz, za pomocą dotyku, daje Ci możliwość kontroli nad całym domem z jednego miejsca.

Stan wszystkich odbiorników przedstawiony jest w prostej, czytelnej formie. Zarządzanie systemem staje się intuicyjne i naturalne jak nigdy dotąd. Zarządzanie temperaturą, ustawianie harmonogramów ogrzewania, wentylacji, sterowanie roletami bądź oświetleniem, kontrola nad systemem alarmowym to jedynie kilka z wielu funkcji, które daje Tobie oprogramowanie paneli LCD.

W obecnych czasach swój dom możesz wyposażyć w wiele, różnego rodzaju urządzeń monitorujących, np. kamery IP, wideo-domofony, rejestratory. Ich producenci idąc z postępem, tworzą oprogramowanie, dające możliwość współpracy tych urządzeń z różnymi systemami. Takie oprogramowanie może również zostać zainstalowane w panelu LCD.

Możesz również sprawdzić prognozę pogody, czy przeczytać prasę internetową. Na ekranie panela możesz zostawić najbliższym wiadomość, lub listę zakupów. Panel LCD stanie się Twoim głównym centrum dowodzenia.


Przykłady kolorów paneli:      
 
 
 

Zdalne sterowanie Smart Home

Nawet gdy nie ma Cię w domu, masz kontrolę nad całym systemem inteligentnego domu Ampio.

System Ampio posiada możliwość zdalnego dostępu za pomocą komputera, tableta, czy też smartfona. Na każde popularne urządzenie mobilne stworzona została aplikacja, która daje Tobie możliwość sterowania wszystkimi funkcjami Smart Home, bez konieczności wstawania z sofy. Wystarczy, że w zasięgu ręki masz swój osobisty smartfon, czy tablet.

Możesz sprawdzić, czy nie zostało gdzieś pozostawione zbędnie włączone światło lub opuścić zewnętrzne rolety, gdy zaczyna się ściemniać.

Twoja komórka będzie pełniła funkcję bezprzewodowego „pilota do domu”, dzięki niej bez ruszania się z miejsca przyciemnisz światło przed drzemką, zmienisz oświetlenie i stworzysz odpowiedni nastrój do oglądanego filmu, czy włączysz ulubioną muzykę. Możesz również mieć możliwość sterowania domem nie tylko z sofy, ogrodu, czy z wanny. Za pośrednictwem sieci Internet możesz przygotować swój dom do powrotu z wakacji, czy z miejsca pracy wyłączyć niechcący pozostawione światła.

 
 

Steruj czym tylko chcesz

Moduły wyjściowe Smart Home Ampio dają Tobie możliwość sterowania praktycznie każdym urządzeniem w budynku i jego otoczeniu, począwszy od oświetlenia, poprzez rolety, ogrzewanie do systemów audio-video. Masz możliwość odcięcia mediów, takich jak woda lub gaz, podczas nieobecności w domu.

Przy zastosowaniu odpowiednich czujników zwiększa się bezpieczeństwo i w ekstremalnych przypadkach zaoszczędzą Twoje pieniądze. Przykładem są czujniki zalania wodą, montowane, np. przy podłodze pod umywalką. Większość z nas posiada przy zlewie baterie, z gumowymi wężykami przyłączeniowymi. Kiedy wężyk pęknie w mieszkaniu w bloku, a nas nie będzie, sąsiedzi odpowiednio wcześnie zareagują i koszty nie będą wielkie (remont w mieszkaniu własnym i najbliższych sąsiadów). Kiedy mamy domek jednorodzinny i pęka wężyk np. w łazience na piętrze, na liczniku pojawia się kilkaset tysięcy litrów wody więcej, dom nadaje się do remontu, a meble do wymiany. Jeden czujnik, jeden zawór i Smart Home wystarczy. System odpowiednio wcześnie zareaguje i odłączy wodę, zaraz po usterce. Sprawa kończy się praktycznie na ścierce i wytarciu podłogi. Moduły zadbają też o podlewanie ogrodu, czy też innych terenów zielonych, zależnie od czynników zewnętrznych.

System umożliwia kreowanie kompozycji wydarzeń, takich jak sceny oświetleniowe, zależne od nastroju i sytuacji, np. inny zestaw oświetlenia, komfortowy przy oglądaniu telewizji, inny, kiedy słuchamy radia. Przy czytaniu książki, czy jedzeniu posiłku korzystamy z kolejnego zestawu oświetlenia. Wyobraźmy sobie taką sytuację, jak z reklamy: otwieramy drzwi, system otwiera rolety, włącza oświetlenie w przedpokoju, system audio włącza ulubioną płytę, w kominku pojawia się płomień. No tak, przydałaby się jeszcze elektroniczna gosposia z lampką wina, lub innego ulubionego trunku, ale to tylko kwestia czasu… Smart Home Ampio ogranicza jedynie nasza wyobraźnia, ale i nasza wyobraźnia rozwija system Ampio. Jesteśmy w stanie doskonalić i modernizować Smart Home zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

napisz do nas znajdź dystrybutora
Ampio Smart Home
Chopina 35
71-450 Szczecin, Polska
Copyright © 1997-2017
Facebook